14 Temmuz 2009 Salı

Yüksek yükseeek tepelere ev kurmasınlaaar

SelamEvet yaz geldi geçiyor ve ben Kuşadası ,Çeşme, Bodrum gezmeye devam ediyorum. Gittiğim her yerde karşıma çıkan şu HOLİDAY TATOO olayı beni deli ediyor. Niye mi? Feci zararlıymış. İçine koydukları madde son derece zararlıymış da ondan. Burada içine koydukları maddenin bildiğimiz siyah saç boyası ya da asfalt bileşiği bir madde olduğu yazıyor ve insan sağlığını çok ciddi tehdit ettiğinden bahsediyor.Bir okuyun. Bir kına sanatçısı tarafından tüm dillerde hazırlanmış ve oldukça aydınlatıcı.Neyse kısacası şu... Kına siyah değildir. Bunu hepimiz biliyoruz. Bir kere bunu kafamıza yazmamız gerekiyor. Oysa ki bu sene kesin kararlıydım elimin üzerine komple yaptıracaktım. Ama iş başa düştü yine çünkü orjinal kınayla çalışan yok. Bir bakayım dedim nasıl hazırlanıyor, motifler falan derken kendimi yepyeni bir dünyada buldum.....Kına bizim kültürümüzde olduğu gibi hemen hemen tüm eski dünyada uygulanan son derece yaygın bir süsleme ve süslenme aracı:))) Ama gördüğüm kadarıyla sadece bizde fazla detaylı süslemeler yapılmıyor. Sadece ip sarılarak yapılanları görmüşümdür hep. Bu resmen bir sanat haline gelmiş. O kadar güzel modeller ve motifler var ki şimdi naapsam da nasıl yapsam bende yapsam diye düşünmeden duramıyorum. Siteye Bir göz atın derim. Bakın anneannelerimizin kınasını başkaları bizden nasıl daha iyi uyguluyor ve hatta bu işten para kazanıyor... Kınanın nasıl hazırlandığından motiflere kadar tüm aşamalar anlatılıyor sitede. Ben bayıldımmmmm. Otantik olduğu kadar bence son derece modern. Hem farklı bir şeyler yapıp hemde kültürümüzün ufacık bir kısmına eşlik edebilmek kanımca insana farklı bir keyif de verir.

12 yorum:

* ஐ * : ) Stil Direktörü ( : * ஐ * dedi ki...

Güzelmiş dedim ama okuyunca amanın diyorum, bende el kalıbı vardı evde bir yerde kınayla süper oluyordu dur bir bakayım, gerçi benim neyime 3 gerçek gerçek dövmem var arsızlaşma edi :)

Tibet'in annesi dedi ki...

ilk fotoğraftaki tatoo müthiş...
ben de yaptırmak istiyorum ama gerçeğinden... :)

BİLTAN dedi ki...

Evet ben de gerçek dövme çok istedim ama şahsen çabuk sıkılan birisi olduğum için ya bir gün istemezsem onu orada diye cesaret edemedim hiç bir zaman.:)))Tabii bulaşıcı hastalıklar da cabası...

Delfina ; dedi ki...

Sevgili Biltan,

Krstyle'nin başına gelenler ne kadar korkunçmuş,dövme son haftalarda çok popüler oldu yine.Bence bu dosyayı herkes okumalı herkes hem de.

Bilgilendirdiğin için tşkler...

BİLTAN dedi ki...

Haklısın Delfinacım ben de o yüzden yazdım. Tatil yörelerinde adım başı holiday Tatoocular.Ama kimse bilmiyor ne maddesi içerdiğini o boyaların.Evet siyah olarak yapılanlar varmış siteyi kurcaladım ama onun adı başka.Harquus muydu ne öle bişi.15cc.si 16 dolar.FDA onaylı bi de onlar.Anlıcan bizimkiler bunu kullanmıyorlardır.Kullananlar varsa da üstlerine alınmasınlar yani.İlgilendiğin için sağol.Sen de çevrene anlat bu durumu.Sevgiler...

Milica Grkinic Arts & Crafts dedi ki...

Your blog is adorable! I feel so sorry that I don't understand Turkish. Would like to know what you write about:)

Milica Grkinic Arts & Crafts dedi ki...

Your blog is adorable! I feel so sorry that I don't understand Turkish. Would like to know what you write about:)

Milica Grkinic Arts & Crafts dedi ki...

Your blog is adorable! I feel so sorry that I don't understand Turkish. Would like to know what you write about:)

Eylos dedi ki...

Bencede en sağlıklısı kına ama tatto gibi desenler kına ile zor gözüküyor.

DAISY DESIGN dedi ki...

cnmmm bende yaptırmak istioodum bu bilgiler ii olduu...

* ஐ * : ) STİL DİREKTÖRÜ ( : * ஐ * dedi ki...

BİLTANım ahahah yaparım valla sana kondomdan çiçek ama eve koyacaksın dekorasyon hesabı ona göre :) Kal tek geleyim yanına tatile çoluk çocuk bayılırım yahu hahah Asya duymasın :)

Aslı ERATAÇ dedi ki...

paylasim icin cok tesekkurler:)